Mini niemieckie naleśniki


Czy przyszło Wam na myśl upiec naleśniki? Nie usmażyć i zapiec, ale  u p i e c.  Mi też nie, ale do czasu, kiedy trafiłam na stronę Ali Ebright. To coś dla tych, co lubią kuchenne wyzwania.Mini niemieckie naleśniki przygotowałam z prażonymi jabłkami. Poniższe proporcje są na 24 sztuki.

 
 
 
 
 Naleśniki niemieckie
 
 
 
Składniki:                   Mini niemieckie naleśniki składniki
- 1 szklanka mleka
- 6 jajek
- 1 szklanka mąki (dałam tortową)
- szczypta soli
- 1 łyżeczka cukru waniliowego
- 1/4 szklanki roztopionego masła
- 1 łyżeczka skórki pomarańczowej (opcjonalnie)

 

 

 

Mini niemieckie nalesniki

Wszystkie składniki, oprócz masła, włożyłam wysokiego pojemnika i wyrobiłam robotem na gładkie ciasto (nie mogą pozostać żadne grudki – to ważne. Do gotowego ciasta dodałam roztopione, przestudzone masło, wymieszałam. Przygotowałam foremki i papilotki. Wlewałam ciasto, nie więcej niż do połowy wysokości papilotki ( nawet lepiej wlać trochę mniej). Wstawiłam do piekarnika nagrzanego do 205°C  na 15 minut. W międzyczasie uprażyłam jabłka. Po wyjęciu ciasta z piekarnika (nie obawiajcie się, że trochę opadną), zdjęłam papilotki, odwróciłam pustym denkiem do góry i napełniłam uprażonymi jabłkami. Dosłownie na chwilę wstawiłam jeszcze do piekarnika, aby lekko  zapiec i podrumienić brzegi.

Mini niemieckie naleśniki sposób podania Mini niemieckie naleśniki sposób podania

Mini niemieckie naleśniki sposób podania

Można podać na śniadanie lub jako deser. Moje były z prażonymi jabłkami, ale kilka sztuk napełniłam bitą śmietaną. To  propozycje są na słodko, ale również pyszne będą, np. z nadzieniem z pieczarek… zresztą wystarczy puścić wodze wyobraźni. Smacznego.