Piersi drobiowe w domowym "papirusie"


Sposobów na przyrządzenie piersi drobiowych jest wiele, a ten który Wam zaproponuje, mam nadzieję, że przypadnie Wam do gustu.

 
 
 
 
 
 
Składniki:                                                 2014010623833
- piersi drobiowe
Składniki marynaty:
- ciemny sos sojowy
- czosnek
- wędzona papryka w proszku
- płatki chilli
- świeżo zmielony pieprz kolorowy
- olej sezamowy
- sok z cytryny
 
 
 

kurczak w papirusie

Dzień wcześniej piersi drobiowe skrapiamy sosem sojowym, sokiem z cytryny i olejem sezamowym. Posypujemy przyprawami – czosnkiem, wędzoną papryką, chilli i świeżo zmielonym pieprzem. Dokładnie mięso nacieramy powstałą marynatą, i zamknięte odstawiamy na noc do lodówki. Na drugi dzień przygotowujemy papier do pieczenia. Wycinamy odpowiednio duże kawałki, aby można mięso zawinąć. Na każdym kawałku kładziemy porcję mięsa, dodajemy podzieloną na wszystkie marynatę. Zawijamy i zszywamy, ze wszystkich stron, zszywaczem biurowym. Patelnię rozgrzewamy, bez dodatku tłuszczu, kładziemy porcje, przykrywamy pokrywką i smażymy przez 15 minut, w połowie czasu obracając mięso. Gdy są gotowe, rozcinamy papier, wykładamy na deseczkę, ale kroimy dopiero po 5 minutach, aby mięso zdążyło wchłonąć soki.

Piersi drobiowe w domowym „papirusie” sposób podania    Piersi drobiowe w domowym „papirusie” sposób podania

Tak przygotowane piersi - drobiowe w domowym “papirusie” są soczyste i kruche. Podałam je ze smażonym ryżem z warzywami, przybrałam gałązką koperku. Smacznego. :)