Roladki drobiowe z bananami


Lubię kontrastujące ze sobą smaki, więc nie po raz pierwszy, na moim stole gości kombinacja mięsa i owoców. Tym razem, są to roladki drobiowe z bananami - na szpinaku.

 
 
 
 
 
 
 
Składniki:                                  Roladki drobiowe z bananami składniki
- 2 duże pojedyncze piersi drobiowe
- 2 banany
- sok z cytryny
- ciemny sos sojowy
- olej sezamowy
- papryka wędzona
- świeżo mielony pieprz
- chilli w płatkach
- świeże liście szpinaku

 

 

Roladki drobiowe z bananami

Piersi drobiowe nacięłam, rozbiłam tłuczkiem na dosyć cienkie płaty. Przygotowałam marynatę z: ciemnego sosu sojowego, oleju sezamowego, soku z cytryny, papryki wędzonej, płatków chilli, suszonego czosnku i świeżo zmielonego pieprzu. Mięso dokładnie pokryłam marynatą i wstawiłam do lodówki na godzinę (można przygotować wieczorem i zostawić w marynacie na noc). Umyte banany obrałam, odcięłam końcówki i dokładnie skropiłam sokiem z cytryny (nie będą ciemniały). Liście szpinaku umyłam i odcięłam ogonki. Osączyłam na sicie. Porcje mięsa rozłożyłam na desce i  obłożyłam liśćmi szpinaku. Banany położyłam na brzegu każdej porcji i zrolowałam. Gotowe roladki ułożyłam na papierze do pieczenia, zawinęłam i pozszywałam, używając zwykłego zszywacza biurowego. Patelnię rozgrzałam, bez dodatku tłuszczu  i na gorącej ułożyłam zapakowane roladki. Przykryłam pokrywką i smażyłam, łącznie przez 15minut ( w połowie tego czasu przełożyłam na drugą stronę i zmniejszyłam temperaturę pod patelnią). Po tym czasie kuchenkę wyłączyłam i zostawiłam roladki pod przykryciem jeszcze na ok. 10 minut. Rozwinęłam z papieru roladki, odczekałam przed pokrojeniem ok. 5 minut, aby soki się wchłonęły.

Roladki drobiowe z bananami sposób podania Roladki drobiowe z bananami sposób podania

Roladki drobiowe z bananami sposób podania

Roladki drobiowe z bananami wyszły przepysznie. Mięso delikatne, ostro przyprawione i lekko złagodzone smakiem banana. Kolejne niezwykłe połączenie, bardzo pozytywnie zaskakujące. Podałam z ryżem i szpinakiem sezamowym. Smacznego.