Sezamki owsiano kokosowe


Sezam, płatki owsiane, kokos, to samo zdrowie, a upieczone z tych składników sezamkowe batoniki skuszą niejednego łasucha. Idealne dla dzieci, ale dorośli nimi też nie pogardzą. Do konsumpcji nie trzeba nikogo zapraszać, dlatego polecam poświęcenie chwili w kuchni, aby przygotować sezamki owsiano kokosowe.

 

 

 

Składniki:                                                 Składniki na sezamki owsiano kokosowe

- 170g płatków owsianych
- 170g wiórków kokosowych
- 150g sezamu
- 210g masła
- 200g mąki tortowej
- 120g cukru pudru
- 2 łyżki miodu
- 2 płaskie łyżeczki sody oczyszczonej
- 4 łyżki wrzątku (do sody)

 

Sezamki owsiano kokosowe

Do miski wsypujemy sypkie składniki – płatki owsiane, wiórki, sezam, przesianą mąkę i cukier puder – mieszamy łyżką. Masło rozpuszczamy (zrobiłam to w mikrofali). Już do płynnego dodajemy miód, mieszając łączymy.   Sodę rozpuszczamy w 4 łyżkach wrzątku. Płynne składniki (nie studzimy ich) wlewamy do sypkich. Wyrabiamy najpierw łyżką, potem najlepiej ręką, ale w jednorazowej rękawiczce (nie ubrudzimy sobie rąk, a masa się klei). Gdy wszystkie składniki się połączą, a trwa to dosłownie kilka minut, formujemy… dowolne kształty. Ja zrobiłam batoniki. Układamy w odstępach (piekąc się rozpłaszczą) na blaszce wyłożonej papierem do pieczenia. Pieczemy w piekarniku nagrzanym do 170º C przez 8 – 10 minut. Po wyjęciu z piekarnika ciasteczka przekroiłam na połówki, aby przywrócić im kształt batonika i ułożyłam na kratce do ostudzenia.

Sposób podania sezamki owsiano kokosowe       sposób podania sezamki owsiano kokosowe

 

sposób podania sezamki owsiano kokosowe    sposób podania sezamki owsiano kokosowe

Sezamki owsiano kokosowe możemy polać czekoladą, dodatkowo posypać orzechami, albo zjeść same.  Zdrowe i pyszne, akurat na przekąskę. Smacznego. :)