Pappardelle z brokułami


Makarony, tworzą szeroką gamę półproduktów, służących do przygotowania prostych, ale  i bardziej wyszukanych dań. Jeżeli dodamy do tego jeszcze różnorodność kształtów, a nawet barw, to możliwości kulinarne stają się nieograniczone. Możemy przygotować go sami lub skorzystać z gotowego. Skorzystałam z gotowego pappardelle – długich, szerokich, karbowanych wstążek do przygotowania smacznego, prostego i szybkiego dania – pappardelle z brokułami.

 
Składniki:     Pappardelle z brokułami składniki                      
- ok. 300 g makaronu
- 2 brokuły
- 2 szalotki bananowe
- 3 ząbki czosnku
- koperek
- 400 ml śmietany kremówki
- 200 ml kwaśnej śmietany
- sól, cukier, biały pieprz, czosnek suszony
- olej kokosowy

 

Pappardelle z brokulami

Brokuły podzieliłam na różyczki i opłukałam. Ugotowałam we wrzącej wodzie, z dodatkiem soli, łyżeczki cukru i soku cytrynowego,  przez 3 minuty. Przełożyłam do wody z dodatkiem lodu, a następnie wyjęłam, odsączyłam z wody i pokroiłam je na cząstki (kilka zostawiłam w całości).  Na rozgrzanym oleju kokosowym zeszkliłam pokrojone szalotki z czosnkiem, dodałam pokrojone brokuły. Obie śmietany wymieszałam z solą i wlałam na patelnię z brokułami, dodałam posiekany koperek, doprawiłam białym pieprzem i czosnkiem. Gotowałam do chwili, aż sos się zredukuje i będzie gęsty (pod koniec gotowania dodałam pozostałe brokuły).  W międzyczasie ugotowałam makaron (al dente), odcedziłam. Gorący przełożyłam na talerz, polałam sosem z brokułami.

Pappardelle z brokułami sposób podania

Pappardelle z brokułami sposób podania

Wbrew pozorom  mimo, że danie jest bezmięsne stanowi smaczny i pełnowartościowy posiłek – na obiad, czy wczesną kolację. Smacznego.