Camembert kokosowo pistacjowy


Jest bardzo wiele wersji tego dania, ale camembert kokosowo pistacjowy, to moje ulubione. Przekąska lub danie kolacyjne. Podane z sałatką i ryżem idealnie nada się też na obiad.

 

 
 
 
 
Składniki:  Camembert kokosowo pistacjowy składniki
-  1 serek camembert (250g)
-  ok.150g wiórków kokosowych
-  ok. 50g orzeszków pistacjowych niesolonych
-  1 jajko
-  olej kokosowy

 

 

Camembert kokosowo pistacjowy

Wiórki kokosowe i orzeszki pistacjowe mielimy w blenderze (osobno – najpierw wiórki, potem orzeszki). Camembert dzielimy na 4 części. Jajko wbijamy do miski i mieszamy widelcem (nie ubijamy, tylko łączymy żółtko z białkiem). Każdą ćwiartkę serka dokładnie obtaczamy: w jajku, wiórkach, ponownie w jajku, orzeszkach pistacjowych i na koniec we wiórkach. Odstawiamy na 10-15 minut, aby panierka podeschła (nie będzie odpadać od serka). Na patelni rozgrzewamy olej kokosowy (nie ustawiamy zbyt wysokiej temperatury) i smażymy serek, na rumiano ze wszystkich stron. Odsączamy na papierowym ręczniku. Jeżeli odczekamy 10-15 minut, serek lekko stężeje i nie będzie wypływał. Moim zdaniem, taki jest najlepszy.

Camembert kokosowo pistacjowy sposób podania

Camembert kokosowo pistacjowy sposób podania

Camembert kokosowo pistacjowy sposób podania

Camembert kokosowo pistacjowy, w towarzystwie sałaty, wygląda bardzo wykwintnie. Chrupiąca panierka kokosowo pistacjowa i miękki, kremowy ser, to świetne połączenie smaków i struktur. Danie ciekawe, apetyczne… i nie tylko. Smacznego. :)