Galaretka z fantazją


Z czego zrobić deser? To raczej nie problem. Galaretka, śmietana i owoce. Tyle wystarczy, aby przygotować pyszny, prosty, efektowny  i bardzo elegancki deser  - galaretkę z fantazją.

 

 
 
 
Składniki: Galaretka z fantazją składniki
- 500ml double fresh cream
- 1 opakowanie galaretki malinowej
- maliny
- limonka
- 1 łyżka cukru pudru
- 285ml wrzącej wody
- 215ml zimnej wody
- listki mięty

 

Galaretka z fantazja

Galaretkę kroimy na kawałki, zalewamy 285ml wrzącej wody. Mieszamy do rozpuszczenia. Dolewamy 215ml zimnej wody, ponownie mieszamy i odstawiamy do ostudzenia. Jeżeli deser chcemy „na szybko”, to kieliszki z galaretką ustawiamy, przechylone w zamrażarce. Można też ustawić je w lodówce, czy innym chłodnym miejscu – w ten sam sposób i zostawić do rana, do zastygnięcia. Śmietanę ubijamy z łyżką cukru pudru. Maliny kroimy w cienkie plasterki i „przyklejamy” na pustej części kieliszka. Tak samo „przyklejamy” cienkie plasterki limonki, czy inne owoce. Wypełniamy bitą śmietaną i dekorujemy owocami i listkiem mięty.

Galaretka z fantazją

Galaretka z fantazją sposób podania

Galaretka z fantazją sposób podania

Jak podać deser? Teraz, to już nie powinno być problemem. Już na wstępie, smaki deseru komponujemy sobie sami, dobierając galaretkę i owoce. Ja do galaretki z fantazją wybrałam maliny i limonkę. Na słodko i na kwaśno, jak kto lubi… i nie tylko. Smacznego. :)