Koktajl bananowo kokosowo malinowy


Bez względu na porę roku, czy dnia – każda pora jest dobra na… koktajl bananowo kokosowo malinowy. Latem orzeźwi, a wiosną, jesienią i zimą dostarczy dodatkowo cennych składników dla naszego organizmu. Oczywiście… nie tylko, bo wrażenia smakowe też będą niezapomniane.

 

 
 
Składniki:  Koktajl bananowo kokosowo malinowy
- 2 dojrzałe banany
- 400 ml mleka kokosowego
- cytryna
- 2 łyżki syropu klonowego
- 250 g malin
- 3 łyżeczki cukru i 2 łyżki soku z cytryny

 

Koktalj bananowo kokosowo malinowy

Umyte maliny przekładamy do rondelka, dodajemy 3 łyżeczki cukru i 2 łyżki soku z cytryny – rozparowujemy (8-10 minut). Rozparowane maliny przecieramy przez sito, aby pozbyć się pestek. Przelewamy do czystego rondelka i gotujemy ok. 5 minut, aby sos zgęstniał. Ponownie przecieramy przez sito, mieszamy i odstawiamy do ostudzenia. Połowę mleka kokosowego wlewamy do pojemnika, w którym będzie robiony koktajl. Dodajemy 2 łyżki soku z cytryny, 2 łyżki syropu klonowego i obrane, pokrojone 2 banany. Całość miksujemy blenderem, dolewamy pozostałe mleko kokosowe dalej miksując. Na dno szklanki wlewamy trochę sosu malinowego, na sos lejemy koktajl, ponownie sos malinowy i koktajl – nie mieszamy. Podajemy przybrany miętą lub… jak kto lubi.

Koktajl bananowo kokosowo malinowy sposób podania

Koktajl bananowo kokosowo malinowy był i już go nie ma. Jakież banalne staje się określenie eksplozja, czy też poezja smaków. Ech, gdyby nasze kubki smakowe potrafiły mówić, wyraziłyby to najtrafniej. A tak… hmmmm, to nie jest zastanawiające, to wyraz aplauzu dla prostoty. Smacznego. :)

Koktajl bananowo kokosowo malinowy bierze udział w akcji  Wiosenne koktajle.

Wiosenne koktajle