Truskawkowy wirek


Czym przywitać wiosnę, jak nie koktajlem. Truskawkowy wirek – pełen witamin, smaków, zapachów… i nie tylko. Może być uzupełnieniem śniadania, obiadu, czy kolacji.

 

 
 
 
 
Składniki: Truskawkowy wirek składniki
- 400g truskawek
- 400 ml mleka kokosowego
- do słodzenia:  cukier lub stewia
- łyżeczka soku z limonki

 

Truskawkowy wirek

Samo przygotowanie koktajlu jest bardzo proste. Więcej czasu zajmuje jego podanie, a właściwie sposób podania. Odkładamy kilka dorodnych, umytych i pozbawionych szypułek  truskawek. Pozostałe miksujemy w blenderze z dodatkiem cukru lub stewii (ilość według gustu). Do szklanki wlewamy kilka łyżek musu truskawkowego. Do pozostałej części wlewamy mleko kokosowe (zostawiamy trochę do ozdoby wierzchu koktajlu) – miksujemy i wciskamy 1 łyżeczkę soku z limonki (wyostrzy kolor i smak). Ponownie miksujemy z mlekiem i sokiem. Pozostawione truskawki kroimy na cienkie plasterki i „przyklejamy”, wlanym musem, do brzegów szklanki formując koronę. Delikatnie wlewamy przygotowany koktajl, nożykiem robimy zdobienia (wirek na szklance). Na wierzch koktajlu dajemy łyżeczkę mleka kokosowego formując kolejny wirek. Podajemy przybrany listkami mięty, oprószonymi wiórkami kokosowymi.

Truskawkowy wirek

Truskawkowy wirek sposób podania

 

Połączenie truskawek z mlekiem kokosowym i limonką tworzy idealną kompozycję smakową. Co do kompozycji zapachowej –  truskawkowy wirek -  również jest rewelacyjny. Wygląd – osądźcie sami. Smacznego. :)

Koktajl „Truskawkowy Wirek” bierze udział w akcji  Wiosenne koktajle.

Wiosenne koktajle