Kiełbaski faszerowane


Nie da się ukryć, że sezon grillowy zbliża się, i to coraz większymi krokami. Pora  rozejrzeć się za ciekawymi potrawami. Może tak kiełbaski faszerowane.

 

 
 
 
 
Składniki: Kiełbaski faszerowane składniki
- 4 kiełbaski (u mnie wieprzowo drobiowe)
- 1 duża cebula
- 1 mała główka czosnku
- 2 łyżeczki musztardy Dijon
- olej
- prażona cebulka

 

Kielbaski faszerowane

Cebulę drobno posiekać. Zeszklić na oleju, lekko posolić. Czosnek również drobno pokroić, dodać do zeszklonej cebuli razem z prażoną cebulką. Gdy cebula z czosnkiem się lekko zrumieni dodać musztardę – wymieszać, odstawić. Kiełbaski rozciąć wzdłuż (trzeba uważać, aby ich całkiem nie przeciąć). Wąskim, ostrym nożykiem robimy krótkie nacięcia w poprzek. Faszerujemy każdą kiełbaskę  przygotowaną cebulką. Rozgrzewamy piekarnik do 190°C. Faszerowane  kiełbaski  układamy na ruszcie, pod który podkładamy blaszkę, aby na nią kapał tłuszcz. Lekko spryskujemy oliwą, pieczemy przez ok. 20 minut.

Kiełbaski faszerowane sposób podania

Kiełbaski faszerowane sposób podania

Kiełbaski faszerowane

Kiełbaski faszerowane

Filety, skrzydełka, karkówki, żeberka, kiełbaski… a dodatki, jakie kto lubi. Gdy tylko pogoda dopisze zaczniemy grillować. Kiełbaski faszerowane – pyszne są z piekarnika, ale on – grilla nie zastąpi. Zapach dymu, ten smak… i nie tylko. Podczas grillowania, na tę potrawę, składa się cała atmosfera przygotowania,  pieczenia i oczywiście jedzenia. Tak więc, wypatrujmy pogody, do dzieła i … smacznego. :)