Surówka z papryki


Potrawa z surowych warzyw, to nic innego, jak surówka.  Do najpopularniejszych należą (chyba) surówki z marchewki, kapusty, czy pora. Każdy ma swoją ulubioną, a już do tego gatunku, u mnie, pretenduje surówka z papryki. Bardzo skromna w dodatkach, ale bardzo bogata w smaku.

 

 
 
Składniki: Surówka z papryki-składniki
- 2 jędrne czerwone papryki
-1 nieduża cebula
- mały kawałek młodego pora
- 1-2 łyżki soku z cytryny
- sól morska
- olej sezamowy

 

Surówka z papryki

Papryki myjemy, przekrajamy na połowy, pozbawiamy gniazd nasiennych. Kroimy przy użyciu szatkownicy na cienkie paski. Obraną i umytą cebulę również cienko szatkujemy. Por drobno kroimy, lekko solimy i wygniatamy. Dodajemy do papryki, doprawiamy do smaku solą morską, skrapiamy sokiem z cytryny i olejem sezamowym. Mieszamy za pomocą widelców i podajemy.

Surówka z papryki-sposób podania

Surówka z papryki

Surówka z papryki-sposób podania

Papryka, moim zdaniem, należy do najciekawszych warzyw.  Bogactwo gatunków, barw, kształtów i smaków stawia ją na szczycie tej piramidy. Możemy ją jeść na surowo, pieczoną, gotowaną, grillowaną… i nie tylko. Wędzona nadaje potrawom wprost unikatowy aromat. Pod każdą postacią wydobędziemy z niej różne smaki. Jej walory zdrowotne są dodatkowym atutem, dla którego warto się z nią zaprzyjaźnić i na stałe wprowadzić  do jadłospisu surówkę z papryki. Tym bardziej, że jest to jedna z bardzo wielu propozycji. Składniki i kolory możemy sobie dobrać według gustu i smaku. Smacznego. :)

Zdrowy tryb życia Dania dla urody Na majówkę Ogólnopolski Dzień Chorych na Raka Trzustki