Deser malinowy z nutką cytryny


Maliny się kocha, malin się pożąda, dla ich  smaku oraz zapachu, który jest niepowtarzalny, i  przywołuje wiele wspomnień. Deser malinowy z nutką cytryny.

 

 
 
 
 
Składniki:  Deser malinowy z nutką cytryny-składniki
- 250g świeżych malin
- 450ml śmietany kremówki
- 250g mascarpone
- 2 łyżki jogurtu greckiego
- 2 łyżki cukru (do sosu malinowego)
- 1 łyżka cukru pudru (do śmietany)
- 1 łyżka soku z cytryny
- skórka z cytryny (starta i wykrojona)

 

Deser malinowy z nutka cytryny

Maliny płuczemy i odsączamy z wody na sitku. Odkładamy kilka ładniejszych sztuk do dekoracji. Pozostałe miksujemy blenderem z dodatkiem łyżki soku z cytryny i 2 łyżek cukru. Śmietanę ubijamy z 1 łyżką cukru pudru (lepiej, aby deser nie był za słodki), dodajemy serek mascarpone i 2 łyżki jogurtu. Mieszamy łyżką. Masę śmietanową dzielimy na 2 połowy. Do białej dodajemy 1 łyżeczkę startej skórki z wyszorowanej i wyparzonej cytryny. Do drugiej, dodajemy część sosu malinowego (tyle, aby zabarwić masę, ale jej nie rozrzedzić). Na dno  pucharków wlewamy po łyżeczce sosu malinowego. Nakładamy naprzemiennie, najlepiej przy użyciu rękawa cukierniczego z tylką, obie masy. Każdą warstwę również  polewamy sosem. Gotowy deser ozdabiamy skórką cytrynową i listkami mięty.

Deser malinowy z nutką cytryny

Deser malinowy z nutką cytryny

Deser malinowy z nutką cytryny

Deser malinowy z nutką cytryny

Niedługo Dzień Matki. Deser malinowy z nutką cytryny, jako słodki prezent będzie zapewne miłą i bardzo sympatyczną niespodzianką. Raczej nie należy do gatunku skomplikowanych, czy trudnych, a sprawi zapewne wiele radości. Duże dzieci też bez problemu sobie z nim poradzą. Smacznego. :)

Deser bierze udział w konkursie Słodki prezent na Dzień Matki, zorganizowanym przez Katarzynę z bloga Tradycyjna kuchnia http://tradycyjnakuchnia.blogspot.ie/2014/05/konkurs-sodki-prezent-na-dzien-matki.html

slodki prezent