Kruchy blok ryżowo-czekoladowy


Smaki z dzieciństwa są niezapomniane. Któż nie pamięta oranżady w proszku, kamyczków, czy też preparowanego ryżu.  Idąc tym właśnie tropem na blogu  Przy kuchennym stole znalazłam przepis na kruchy blok-ryżowo czekoladowy.

 

 
 
 
Składniki na masę jasną: Kruchy blok ryżowo-czekoladowy
- 83g masła
- 1,5 łyżki płynnego miodu
- 225g białej czekolady
- 75g ryżu preparowanego
Składniki na masę czekoladową:
- 83g masła
- 3 łyżki płynnego miodu
- 188g czekolady deserowej
- 113g ryżu preparowanego

 

Kruchy blok ryzowo czekoladowy

Powyższe proporcje są na blaszkę o wymiarach 24×24. Masę jasną i czekoladową przygotowujemy tak samo, łącząc trochę inne składniki. Masło, miód i czekoladę rozpuszczamy w misce – na parze. Miskę z rozpuszczoną masą odstawiamy, dodajemy ryż preparowany i bardzo dokładnie mieszamy. Masę wykładamy do formy wyłożonej papierem do pieczenia. Analogicznie postępujemy z masą czekoladową. Gotową wykładamy na masę jasną, wyrównujemy powierzchnię, lekko dociskając. Formę wstawiamy do lodówki do zastygnięcia. Po godzinie możemy już kroić.

Kruchy blok ryżowo-czekoladowy

Kruchy blok ryżowo-czekoladowy

Kruchy blok ryżowo-czekoladowy

Kruchy blok ryżowo-czekoladowy, to kolejna propozycja na „Słodki prezent na Dzień Matki”. Deser, który nie wymaga wiele pracy, a przygotowując go sprawimy wiele radości. Smacznego. :)

Deser bierze udział w konkursie Słodki prezent na Dzień Matki, zorganizowanym przez Katarzynę z bloga Tradycyjna kuchnia http://tradycyjnakuchnia.blogspot.ie/2014/05/konkurs-sodki-prezent-na-dzien-matki.html

slodki prezent