Smoothie z kwiatem z ananasa


Upalna pogoda zawsze skłania do poszukiwań napojów orzeźwiających. Zimne i dodatkowo odżywcze smoothie z kwiatem z ananasa jest kolejnym owocem moich poszukiwań idealnych smaków… i nie tylko.

 

 
 
 
 
Składniki: Smoothie z kwiatem z ananasa
- 1 dojrzały świeży ananas
- 1 dojrzałe mango
- kawałek limonki
- ok. 150ml mleka kokosowego

 

Smoothie z kwiatem z ananasa

Ananasa obieramy ze skóry. Odcinamy końce, stawiamy go pionowo i pozbawiamy skóry, potem  „sęków”. Nożykiem wycinamy środek. Kroimy na cząstki. Przekładamy do pojemnika, w którym będzie robiony napój – miksujemy. Mango obieramy ze skóry, odkrajamy od pestki, również kroimy na cząstki, dodajemy do ananasa – miksujemy. Wlewamy 150-200 ml mleka kokosowego oraz sok z ok. 1/3 limonki. Niepełną szklankę lodu kruszymy, dodajemy do koktajlu - miksujemy. Z powyższych proporcji powinno wyjść ok. 1200ml smoothie. Uwaga –  substancją słodzącą są wyłącznie owoce. Dekorujemy oczywiście kwiatem z ananasa.

Smoothie z kwiatem z ananasa

Smoothie z kwiatem z ananasa

Smoothie z kwiatem z ananasa

Smoothie z kwiatem z ananasa

Smoothie z kwiatem z ananasa, z dodatkiem mango, to jedno z lepszych połączeń smakowych. Ananas, mango, limonka i mleko kokosowe  są doborowym towarzystwem. Zapraszając do swej kompanii kostki lodu – orzeźwią, napoją i odżywią. Napój dla głodnych i spragnionych wyrafinowanych smaków… i nie tylko. Smacznego. :)

Piknik majowy Dania na zimno - czyli co jeść w upalne dni Jak ugasić pragnienie?