Wykwintna sałatka z ogórka i pomarańczy


Sezon grillowy w pełni, więc szukamy ciekawych przepisów na sałatki. Mając do dyspozycji zaledwie kilka składników możemy stworzyć przesmaczną, wykwintną sałatkę z ogórka i pomarańczy.

 

 
 
 
 
Składniki:  Wykwintna sałatka z ogórka i pomarańczy
- 1 duży ogórek szklarniowy
- 3 pomarańcze
- 2-3 łyżki soku z cytryny
- ok. 70ml oleju z orzechów włoskich
- różowa sól himalajska
- świeżo zmielony pieprz

 

Wykwintna salatka z ogórka i pomaranczy

Z umytego ogórka odcinamy końcówki. Ścieramy ze skórką na długie, cienkie paski, przy użyciu szatkownicy. Pomarańcze obieramy ze skórki, ścinamy białą zewnętrzną część. Ostrym nożykiem wycinamy fileciki. Dodajemy do ogórka. W małym słoiczku przygotowujemy sos. Wlewamy 2-3 łyżki soku z cytryny, wyciskamy sok z pozostałości po wyciętych filecikach z pomarańczy (najlepiej przez sitko), dodajemy sól himalajską i pieprz. Wlewamy ok. 70 ml oleju z orzechów włoskich. Słoik zakręcamy pokrywką i potrząsając mieszamy, aż składniki i smaki się połączą. Tuż przed podaniem polewamy sałatkę sosem.

Wykwintna sałatka z ogórka i pomarańczy

Wykwintna sałatka z ogórka i pomarańczy

Wykwintna sałatka z ogórka i pomarańczy

Wykwintna sałatka z ogórka i pomarańczy

Wykwintna sałatka z ogórka i pomarańczy kusi nie tylko swoim wyglądem. Jest lekka, orzeźwiająca, delikatna w smaku. Po raz kolejny sprawdziła się zasada, że piękno tkwi w prostocie. Minimalizm składników przełożył się na maksimum doznań kulinarnych. Sałatkę podałam do grillowanych faworków drobiowych w marynacie z galaretki malinowej. Ale o tym, już jutro. Smacznego. :)

Grillowane faworki drobiowe w marynacie z galaretki malinowej biorą udział w konkursie „Grilluj i Gotuj z Charliem”, do którego otrzymałam zaproszenie od organizatorów. Jeśli podoba Wam się moja potrawa bardzo proszę o głosy. Oddanie głosu nie wymaga rejestracji. Z góry dziękuję. :)  Potrawa znajduje się pod linkiem : http://grillujgotuj.pl/przepisy-konkursowe,1,244,grillowane-faworki-drobiowe-w-marynacie-z-galaretki-malinowej-.html