Mini pizze z pieczarkami brunatnymi i mozarellą


Pizza duża, czy też mała do zjedzenia doskonała. Na spotkanie towarzyskie, piknik, kolację, czy po prostu dla dzieci… i nie tylko. Mini pizze z pieczarkami brunatnymi i mozarellą.

 

 
 
 
 
Składniki: Mini pizze z pieczarkami brunatnymi i mozarellą  
- 1 opakowanie (7g) drożdży instant
- 375 g mąki pszennej luksusowej (może być tortowa)
- 235 ml ciepłej wody
- 2 łyżki oleju arachidowego
- 1 łyżka cukru
- 1 łyżeczka soli
-  oregano
Dodatkowo:
- 250g pieczarek brunatnych
- 200g startej mozarelli
- papryka ramiro
- czerwona cebula
- kilka suszonych pomidorów (w oleju)
- oregano
- olej arachidowy do posmarowania ciasta

 Mini pizze z pieczarkami brunatnymi i mozarella

Przesianą mąkę, cukier, sól, drożdże i oregano mieszamy w misce. Wlewamy ciepłą wodę, olej. Ręką wyrabiamy ciasto, aż będzie elastyczne i jednolite ( trwa to nie dłużej,  jak 5 minut). Odstawiamy w ciepłe miejsce na ok. 45 minut, do wyrośnięcia. W międzyczasie szykujemy składniki. Oczyszczone pieczarki przekrajamy na połówki i smażymy na oleju arachidowym dodając sól i pokrojony czosnek. Paprykę kroimy w paski, cebulę w krążki, pomidory na mniejsze kawałki. Wyrośnięte ciasto chwilę wyrabiamy, rozwałkowujemy i wykrajamy małe, okrągłe pizze. Układamy na blaszce wyłożonej papierem do pieczenia. Smarujemy je olejem i nakładamy przygotowane składniki – startą mozarellę, paprykę, pieczarki, po krążku cebuli, kawałku suszonego pomidora, ponownie mozarellę – posypujemy oregano. Wstawiamy do piekarnika nagrzanego do 230°C na 15 minut.

Mini pizze z pieczarkami brunatnymi i mozarellą

Mini pizze z pieczarkami brunatnymi i mozarellą

Mini pizze z pieczarkami brunatnymi i mozarellą

Mini pizze z pieczarkami brunatnymi i mozarellą

Mini pizze z pieczarkami brunatnymi i mozarellą, to takie „małe co nieco”, ale niech Was nie zmyli ich wielkość. Zjadając jedną, sięgniecie po następną, więc bez obawy – zaspokoją głód nie tylko małych, ale i dużych. Smacznego. :)

Wegetariański obiad III