Melon w szynce


Dla tych, którym znudziły się  tradycyjne potrawy i szukają czegoś ciekawego, mam nadzieję, że to danie przypadnie do gustu. Smaki bardzo ze sobą kontrastujące, ale dobór składników – zachęcający. Oczywiście dla tych, którzy lubią melony, szynkę… i nie tylko.

 

 
 
Składniki:  Melon w szynce  składniki
- melon
- szynka serrano (może być też inna)
- olej sezamowy (lub arachidowy)
Dodatkowo:
- sos tzatziki
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

Melon w szynce

Umyty melon przekrajamy na pół, następnie na ćwiartki, ósemki… itd., łącznie na 14 części ( chyba, że chcemy grubsze kawałki). Wydrążamy nasiona i obieramy ze skórki. Plasterki szynki serrano przekrajamy wzdłuż (ja do tego używam nożyczek) i owijamy nimi cząstki melona, na całej długości. Ponieważ zabrakło mi szynki serrano pozostałe kawałki melona zwyczajnie zawinęłam w duże, cienkie plastry szynki pieczonej. Gotowe porcje układamy na kratce, lekko skrapiamy olejem sezamowym (lub arachidowym)  i zapiekamy w piekarniku lub na grillu, ok.  15 minut w temp. 190°C. Podajemy gorące.

Melon w szynce

Melon w szynce

Melon w szynce

Melon w szynce

Melon w szynce

Przystawka lub kolacja, jak kto woli. Słodycz melona przełamana słonym smakiem szynki, to nowe i ciekawe doznanie  kulinarne. Melon  w szynce podany z sosem tzatziki, to danie proste,  szybkie i smaczne. Smacznego. :)