Surówka z białej kapusty


Jest cennym źródłem wielu witamin i minerałów i doskonałym produktem przy dietach odchudzających . Jej właściwości mogą być wykorzystywane wewnętrznie, jak i zewnętrznie.  Tylko ona  ma zdolności do regulowana ciepłoty ciała, kiedy jest ona za wysoka, potrafi ją obniżyć, a kiedy na niska – podwyższyć. Chodzi oczywiście o kapustę. Znamy wiele jej gatunków – białą, czerwoną, pekińską, włoską, jarmuż, brukselkę… Każdy ma swoją ulubioną, choć naprawdę, wszystkie na to zasługują. Najzdrowsza jest na surowo, więc tym razem – surówka z białej kapusty.

 

 
 
 
Składniki: Surówka z białej kapusty
- ½ główki kapusty
- pęczek koperku
- kilka ząbków czosnku
- różowa sól himalajska
- świeżo mielony pieprz
- ocet winny (do smaku)
- wino ryżowe Mirin (do smaku)
- ok. 2-3 łyżki oleju sezamowego
 
 
 

 

Surówka z bialej kapusty

Umytą kapustę cienko szatkujemy. Najlepiej użyć do tego szatkownicy. Lekko solimy i wygniatamy. Sok odlewamy. Dodajemy przeciśnięty przez praskę czosnek, ocet winny, wino ryżowe, olej sezamowy, pieprz i ewentualnie sól, do smaku – mieszamy. Na samym końcu dodajemy posiekany koperek i ponownie mieszamy.

Surówka z białej kapusty

IMG_8403_zmiana rozmiaru

Surówka z białej kapusty

Surówka z białej kapusty

Często szukamy pomysłów na surówki. Surówka z białej kapusty jest idealnym dodatkiem do obiadów… i nie tylko. Prosta, szybka i, co najważniejsze – zdrowa dostarczy nam wielu witamin i minerałów.  Smacznego i… na zdrowie.   :)