Kruchy placek z mango i migdałową kruszonką


Tym razem ciasto dla… zapobiegliwych, ale nie tylko. Kto ma ciasto kruche i kruszonkę w zamrażarce, to przygotowanie kruchego placka z mango i migdałową kruszonką nie zajmie mu wiele czasu, a i naczyń do mycia – też będzie miał mniej. Kto nie był zapobiegliwy, niestety,  najpierw musi przygotować ciasto kruche i kruszonkę.

 

 
 
Składniki:  Kruchy placek z mango i migdałową kruszonką
- ciasto kruche
- kruszonka migdałowa
- 2 dojrzałe owoce mango
- 3 budynie waniliowe bez cukru
- 5 łyżek cukru do budyniu
- 1,1 litra mleka
- słoik dżemu z czarnej porzeczki (450g)
- cukier puder do posypania ciasta
 
 
 

 

Kruchy placek z mango i migdałową kruszonką

Kto nie ma ciasta gotowego i kruszonki, to przygotowuje z przepisów zamieszczonych na blogu. Kto ma - wyjmuje z zamrażarki. Dużą blaszkę wykładamy papierem do pieczenia. Zamrożone ciasto ścieramy bezpośrednio do blaszki, na tarce o dużych oczkach (wystarczy 3/4 porcji zrobionej z 500g mąki). Widelcem rozkładamy po całej powierzchni blaszki. Wstawiamy do piekarnika nagrzanego do 175°C  i podpiekamy przez ok. 15 minut. W międzyczasie, z 3 opakowań gotujemy budyń z 1,1 litra mleka, 5 łyżek cukru. Aby budyń się nam nie przypalił dobrze jest, zanim wlejemy mleko do garnka, posmarować spód masłem. Umyte owoce mango obieramy i odkrajamy od pestki (niestety pestki z mango nie da się wyjąć, jak, np. z brzoskwini). Kroimy na cząstki. Podpieczony spód wyjmujemy z piekarnika i smarujemy dżemem porzeczkowym (zużyłam cały słoik 450g). Na dżem wykładamy ugotowany budyń (nie czekamy, aż wystygnie). Na budyniu układamy pokrojone mango. Na owoce wysypujemy kruszonkę migdałową. Wstawiamy do piekarnika nagrzanego do 180°C i pieczemy ok. 45 minut. Jeśli kruszonka za szybko się rumieni przykrywamy blaszkę papierem do pieczenia lub kawałkiem folii aluminiowej. Gotowe ciasto oprószamy cukrem pudrem. Kroimy po wystudzeniu.

Kruchy placek z mango i migdałową kruszonką sposób podania

Kruchy placek z mango i migdałową kruszonką

Kruchy placek z mango i migdałową kruszonką

Kruchy placek z mango i migdałową kruszonką sposób podania

Kruchy placek z mango i migdałową kruszonką

Kruchy placek z mango i migdałową kruszonką, dla jednych będzie pysznym ciastem ekspresowym, a dla drugich – smakiem wynagrodzi włożoną w niego pracę. Ciasto nie wymaga rekomendacji, sam wygląd niech o tym zaświadczy. Smacznego.  :)

Ciasta bez miksera