Deser na Walentynki - Pątysie


Święto zakochanych znajduje wielu zwolenników, jak wszystko co modne. Jednak równie dużo osób deklaruje, że tego dnia nie robi nic. Traktują to “święto” jako zamerykanizowany zakupowy szał, który po prostu ma podnieść sprzedaż pluszowych misiów, kwiatów czy kartek w kształcie serca z miłosnymi wyznaniami. Trudno więc mówić w tym wypadku o tradycji walentynkowej, gdyż w dalszym ciągu ona „raczkuje”, mimo szerokiego rozpowszechniania w mediach… i nie tylko. Dla tych co jednak postanowią uczcić ten dzień i przygotować coś słodkiego – Deser na Walentynki – Pątysie.

 

 
Deser na Walentynki
 
 
Składniki:   IMG_2385_zmiana rozmiaru
- pączki bez nadzienia i lukru (ilość zależy od
  potrzeb)
- 500ml śmietany kremówki (mocno schłodzonej)
- 2 łyżki mleka w proszku instant
- 1 galaretka wiśniowa (w proszku)
- wiśnie w syropie (do dekoracji)
- cukier puder do oprószenia
 
 
 
 
 
 
 

 Deser na Walentynki

Śmietanę ubijamy robotem z  2 łyżkami mleka w proszku (mleko zapobiegnie podchodzeniu śmietany wodą). Gdy śmietana zaczyna gęstnieć zmniejszamy obroty robota i wsypujemy powoli suchą galaretkę, cały czas ubijając. Pączki przekrajamy na połówki i nakładamy masę śmietanową przy użyciu worka cukierniczego i tylki w kształcie gwiazdki (jeżeli nie mamy, możemy nałożyć łyżką). Na wierzchu robimy rozetkę z masy i kładziemy po wisience z syropu. Całość oprószamy cukrem pudrem. Ilość śmietany podałam taką, aby zużyć całe opakowanie galaretki.

Deser na Walentynki

Deser na Walentynki

Deser na Walentynki

http://www.mojewypiekiinietylko.com/2015/02/paczki-z-budyniem/#more-5933

Jak widać z przepisu deser na Walentynki – Pątysie -  nie jest skomplikowany, a jego przygotowanie nie zajmie wiele czasu. Po tłustym czwartku wystarczy zostawić kilka  pączków i w kilkanaście minut przygotujemy pyszny deser na Walentynki…  i nie tylko. Smacznego.  :)

Walentynki. Czym TO się je? 11-17.02.2015