Jogurt granatowo truskawkowy


Owoce granatowca właściwego są bogatym źródłem witaminy C, E,  B oraz A oraz wielu substancji mineralnych i odżywczych takich jak magnez, fosfor, potas, wapń, krzem i jod. W składzie znajdziemy również duże ilości białka, błonnika, kwasu foliowego i beta karotenu. Sok z granatów jest doskonałym dodatkiem do napojów i deserów. W słoneczne, letnie dni doskonale gasi pragnienie, a w połączeniu z cytryną i miętą dodatkowo orzeźwia. Nasiona są doskonałym dodatkiem do lekkich sałatek. Wykorzystywane są w dietach odchudzających. Kwaśne odmiany używane są w ciastach oraz jako dodatek do lodów. Z owoców produkuje się Grenadinę, która stosowana jest jako syrop barmański do wszelkiego rodzaju drinków i koktajli. W kuchni indyjskiej suszone owoce, wykorzystuje się jako dodatek do potraw. Jogurt granatowo truskawkowy. 

 

Jogurt granatowo truskawkowy

Jogurt granatowo truskawkowy

 

Składniki:
- owoc granatu
- truskawki
- jogurt naturalny
- nektar z agawy

 

 

 

Jogurt granatowo truskawkowy

Owoc granatu obieramy. Odcinamy z obu stron końcówki, nacinamy skórkę (jak przy obieraniu pomarańczy). Do miski wlewamy zimną wodę, wkładamy owoc i dzielimy na ponacinane części. W wodzie wydobywamy ziarna granatu. To jest niezawodny i najprostszy sposób na przygotowanie tego owocu. Ziarenka odsączamy z wody na sitku, następnie przekładamy do miksera i miksujemy na gładką masę (nie pozbywamy się pestek). Jeżeli owoc był dojrzały powstanie gładka masa. Następnie dodajemy umyte i pozbawione szypułek truskawki, jogurt i nektar z agawy – miksujemy. Przelewamy do szklanek i podajemy schłodzony.

Jogurt granatowo truskawkowy

Jogurt granatowo truskawkowy

Jogurt granatowo truskawkowy

Jogurt granatowo truskawkowy

Jogurt granatowo truskawkowy

Jogurt granatowo truskawkowy, to wspaniały i zdrowy napój. Granat jest jednym z najstarszych leczniczych owoców. Warto korzystać z jego dobrodziejstw, dodając do codziennej diety, czy to w postaci soku, koktajlu, w sałatce… i nie tylko. Te małe ziarenka poprawią samopoczucie i dodadzą sił witalnych.  Jako ciekawostkę dodam, że „zwieńczony naturalną koroną czerwony owoc granatu, od wieków stanowił ornament herbów królewskich. Rzymianie nazywali go „jabłkiem kartagińskim”, jednak to nie oni odkryli cudowne właściwości rubinowych owoców. Znane były kilka tysięcy lat przed nimi”. Gorąco polecam i… na zdrowie.  :)

 

 

Na przednówku - na wzmocnienie